O KÚPEĽOCH - KÚPELE HORNÝ SMOKOVEC

KÚPELE HORNÝ SMOKOVEC
JEDINÉ TATRANSKÉ KÚPELE PRE DETI A DORAST
Prejsť na obsah

Keď príroda lieči
základné informácie
  
Je vaše dieťa často choré a neustále vymeškáva zo školy? Opakovane berie antibiotiká, no napriek tomu sa kašeľ stále vracia? Faktom je, že malých pacientov a tínedžerov, ktorých trápia ochorenia dýchacích ciest alebo alergie, je z roka na rok viac. Čo tak vymeniť tabletky a beznádej za detský raj plný zdravia, relaxu a zábavy?


Sme najvyššie položenými kúpeľmi pre deti a mládež (960 m n.m.) na Slovensku. Chodia k nám pacienti vo veku od 3 do 18 rokov. Základom liečby je klimatoterapia, teda kombinácia jedinečnej horskej klímy, čistého vzduchu a slnečného svitu. K posilneniu imunity prispievajú aj rehabilitácie. Pomohli sme už 23 tisíckam pacientov. Väčšina z nich má menej zdravotných ťažkostí, berie menej liekov a má menej vynechaných vyučovacích hodín.
Deti môžu prísť samostatne alebo s rodičom.  Pobyt možno prirovnať k all-inclusive dovolenke. Je rovnako príjemný, no  finančne nenáročný. Naše izby vybavením a službami pripomínajú penzión.  Záležať si dávame aj na domácej kuchyni (varíme aj pre deti so  špeciálnou stravou) a popri zdravotných benefitoch myslíme aj na  kultúrny, športový a voľnočasový program. Deti sa môžu vyblázniť na  futbalovom, basketbalovom a volejbalovom ihrisku alebo na tenisovom  kurte. Nechýbajú ani detské ihriská so šmykľavkami, preliezačkami,  pieskoviskom, záhradné ohnisko a oddychový altánok. Kúpele majú vlastné  fitnesscentrum a sauny. O malých pacientov sa stará tím lekárov a  ošetrovateľov. Nezabúda sa pritom na školské povinnosti. Súčasťou  kúpeľov je základná a materská škola, deti ich navštevujú v  dopoludňajších hodinách.
Návrat na obsah