ČASTÉ OTÁZKY - KÚPELE HORNÝ SMOKOVEC

KÚPELE HORNÝ SMOKOVEC
JEDINÉ TATRANSKÉ KÚPELE PRE DETI A DORAST
Prejsť na obsah
  Najčastejšie otázky
      
      
- Ako dlho trvá pobyt?
Závisí to od zdravotnej poisťovne. Všeobecná zdravotná poisťovňa: 21 dní, Dôvera: 21 dní, Union: 28 dní.

- Prepláca poisťovňa pobyt, keď má dieťa so sebou sprievodcu
( rodič, rodinný príslušník ) ?
Ak  chcete sprevádzať svoje dieťa na liečení, musíte o to požiadať  ošetrujúceho lekára. Ak poisťovňa schváli pobyt sprievodcu, uhrádza jeho  ubytovanie. Stravu a nadštandardné ubytovanie si sprievodca uhrádza  sám. Dopoludnia môže byť dieťa v našej materskej škole a rodič si môže  urobiť vlastný program.
      
- Od akého veku zvládne pobyt v kúpeľoch dieťa bez sprievodcu rodiča?
Bez  akýchkoľvek ťažkostí u nás zvládli pobyt už aj trojročné deti.  Zabezpečujeme 24-hodinový dohľad. Školáci chodia do kúpeľov bez rodičov  bežne. Rýchlo sa adaptujú, nájdu si nových kamarátov, učia sa  samostatnosti.
      
- Ako dlho trvá schválenie kúpeľného pobytu?
Od vypísania návrhu po rozhodnutie poisťovne neuplynie viac ako 30 dní.
      
- Čo mám urobiť, keď poisťovňa pobyt schváli?
Telefonicky  (0902 650 800) alebo mailom kontaktujte našu prijímaciu kanceláriu  (prijimacka@tatranskekupele.sk) a dohodnite si termín pobytu.
      
- Vie sa u vás stravovať aj dieťa, ktoré nemôže mať klasickú stravu (diabetes, celiakia)?
V našej kuchyni pripravujeme stravu aj pre deti so špeciálnym stravovacím režimom.
      
- Kde si operiem oblečenie?
Deťom aj sprievodu perieme oblečenie v našej práčovni.
   
- Máte wifi?
Celý  areál má mobilné pokrytie a bezplatnú wifi. Mobilné telefóny si  pacienti nosia na vlastnú zodpovednosť. Počas dňa sú odložené u  zdravotnej sestry. Cennejšie veci si deti môžu zamknúť v skrinkách.
      
- Súčasťou kúpeľov sú aj ihriská, dajú sa vás požičať športové pomôcky?
Deťom  bezplatne požičiavame športové náradie, v zime aj sánky, klzáky a  korčule. Zdarma požičiavame aj detské kočíky a postieľky.
      
- Nevymešká dieťa školu?
Priamo  v kúpeľoch je zriadená škola. Kvalifikáciou personálu a vybavením sa v  ničom neodlišuje od tej klasickej. Škola, z ktorej dieťa prichádza,  vyplní tlačivo, z ktorého je zrejmé, aké učivo má žiak prebrať počas  pobytu v našich kúpeľoch. Nič mu tak neujde a po návrate do svojej školy  plynulo nadviaže na to, čo sa počas jeho neprítomnosti učili jeho  spolužiaci. U nás deti aj skúšame, píšeme písomky a diktáty. Do školy sa  posielajú známky, ktoré u nás žiak dostal.
      
- Čo robia deti cez víkend?
Závisí  to od ročného obdobia a počasia. Chodia na rôzne výlety – poldenné  alebo celodenné (do hôr, múzeí, jaskýň, na plte, hrady, no taktiež  spoznávajú okolie). Pre záujemcov je počas zimy k dispozícii inštruktor  lyžovania zadarmo. Deti vozíme do Bachledovej doliny, kde lyžujú skoro  zadarmo a to v časovom rozmedzí – dvakrát do týždňa. V letnom období  prevažujú túry, no len po chaty vysokohorské. Nikoho nenútime, chodia  len tie deti, ktoré si to želajú. Ak sa ich nepodarí prehovoriť, majú  náhradný program v záhrade alebo idú na prechádzku.
      
- Ak prídeme autom, budeme mať kde parkovať?
Bezplatné parkovisko je priamo v areáli kúpeľov.
      
- Ako inak sa dá dopraviť do kúpeľov?
Autobusové  spojenie: konečná stanica diaľkových autobusov je Starý Smokovec alebo  Poprad.  Do Horného Smokovca sa dostanete električkou smerom na  Tatranskú Lomnicu.
Vlakové  spojenie: Cestovný lístok si kúpite do stanice Horný Smokovec cez  Poprad a Starý Smokovec. V Poprade prestúpite na električku smerom na  Starý Smokovec. Tam prestúpite na električku, smer Tatranská Lomnica.
Vystúpite na druhej zastávke, v Hornom Smokovci. Kúpele sa nachádzajú nad cestou oproti zastávke.
      
- Môžem prísť dieťa navštíviť?
Áno, príbuzní musia mať splnomocnenie od rodiča. Donášanie a posielanie balíčkov s jedlom nie je dovolené.
     
          
Návrat na obsah